شما اینجا هستید
اجتماعی » معاون رئیس‌جمهور: استخدام‌ها باید متناسب با نیاز دستگاه‌ها انجام شود

به گزارش شعاع مشرق، به نقل از میزان، میثم لطیفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی درباره برنامه این سازمان برای مدیریت بهره‌وری صحیح از کارکنان دولت گفت: ما یک پیش‌بینی در قانون کردیم و امسال نیز در بودجه ۱۴۰۲ پیشنهاد دادیم که بر اساس نیازسنجی واقعی دستگاه‌ها در استان‌ها امکان جابجایی نیروهای مازاد بین دستگاه‌ها وجود داشته باشد.

وی افزود: منظور از نیروی مازاد نیروی ناتوان نیست بلکه نیرویی است که الان در سازمانی که فعالیت می‌کند، به دلیل پایین آمدن حجم کار با توجهه به سامانه‌مند شدن، هوشمند شدن و کاهش وظایف دولت با واگذاری امور تصدی، آن مأ‌موریت و وظیفه برایش وجود ندارد و در بخش دیگر به همین تخصص نیاز داریم.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی اظهار کرد: در حوزه جبران خدمات مدیران و کارشناسان هم بندی را پیشنهاد دادیم که اگر در مجلس رأی بیاورد، پرداخت غیر مستمر و اضافه کار و مباحث مربوط به امور رفاهیات، باید بر اساس بهره‌وری صورت بگیرد و این تحت قالب آیین‌نامه مشترک بین ما و سازمان برنامه بودجه قرار است تهیه شود که براساس آن اقدام کنیم.

لطیفی ادامه‌ داد: ما این دو کار را در دستور داریم که امسال پیش ببریم، کار سومی نیز وجود دارد که بحث پرداخت به مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت‌های دولتی است که بایستی کاملاً بر اساس بهره‌وری صورت بگیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که در سازمان امور اداری و استخدامی برای کاهش یا توقف جذب نیرو به عنوان استخدام رسمی دولت برنامه‌ای دارید؟، گفت: استخدام باید متناسب با نیاز دستگاه انجام شود، اگر ما جایی نیازی به جذب داشتیم باید این کار را انجام بدیم وگرنه باید جلوی آن را بگیریم؛ بحث نیروهای مازاد برای همین است که ما بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی در پایان خاطرنشان کرد: لزوما آن چیزی که دستگاه به عنوان نیاز به نیرو به ما اعلام می‌کند، برای ما مبنا نیست. ما در این مورد کار گروهی داریم که می‌رود کاربینی و کارسنجی می‌کند و بر اساس آن نیاز واقعی مشخص می‌شود و بر اساس بودجه‌ای که سازمان برنامه بودجه می‌توانند در این مورد اختصاص دهد، جذب صورت می‌گیرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی