شما اینجا هستید
اخبار اصلی » ایلان ماسک شایعات را تکذیب کرد

زومیت نوشت: برخلاف شایعات رسانه‌ها، ایلان ماسک به سیم آخر نزده است و قصد ندارد به فعالیت ایکس در اروپا خاتمه دهد.

چند روز پیش اینسایدر گزارش داد که مالک X به دلیل مسائل مربوط به انطباق اطلاعات نادرست با قانون خدمات دیجیتال اروپا، در نظر دارد شبکه اجتماعی‌اش را در کشورهای این اتحادیه از دسترس خارج کند.

ایلان ماسک گزارش اینسایدر که ادعا می‌کرد منبعی آگاه صحبت‌های او در مورد مسدود کردن X در اروپا را شنیده است، به‌شدت نادرست خواند و گفت که این وب‌سایت «نشریه‌ای واقعی» نیست. ایلان ماسک معمولاً میانه‌ی خوبی با رسانه‌های جریان اصلی ندارد و عبارت «به‌شدت نادرست» را به‌وفور برای تکذیب ادعاهای آن‌ها به کار می‌برد.

پیشتر ایلان ماسک در جریان بحثی در سال ۲۰۲۲ با تیری برتون، کمیسر اتحادیه‌ی اروپا در امور بازار داخلی و صنعت و کارآفرینی، ادعا کرده بود که با قوانین جدید و گسترده‌ی اروپا برای پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی «دقیقاً همسو» است. رفتارهای خلاف ادعای ایلان ماسک و نمونه‌هایی از پخش اطلاعات نادرست در این شبکه اجتماعی، باعث جدال عمومی و طولانی بین او و برتون شد.

در نهایت برتون، ایکس را به نشر محتوای غیرقانونی و اطلاعات نادرست در اتحادیه اروپا متهم کرد و به صاحب آن ۲۴ ساعت فرصت داد تا پاسخ دهد. همان‌طور که انتظار می‌رفت، ماسک در نهایت حالت تدافعی گرفت و ادعا کرد که نمی‌داند برتون به چه اطلاعات نادرستی اشاره می‌کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی