شما اینجا هستید
اخبار اصلی » در دیدار جمعی از دستفروشان با ریاست شورای شهر رشت مطرح شد: شروع فعالیت کارگروه ساماندهی دستفروشان در رشت/ ساماندهی دستفروشان و ایجاد نظم در معابر رشت

محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت، امروز در دیدار با جمعی از دستفروشان رشت در ساختمان شورا با اشاره به اینکه از قدیم الایام دستفروشی در رشت انجام می شد اظهار کرد: باید بپذیریم که امروز برخی از دستفروشان حتی بیشتر از گنجایش یک مغازه فضای عمومی را تصاحب کرده و این عمل موجب نارضایتی بسیاری از شهروندان و مغازه داران شده است.
 وی با بیان اینکه متاسفانه خیلی ها از تداوم فعالیت دستفروشان گلایه به حق دارند، افزود: متاسفانه کار به جایی رسیده که تعدادی افراد از دیگر شهرهای استان و حتی استانهای دیگر برای دستفروشی به رشت می آیند.
  رئیس شورای اسلامی شهر رشت به آغاز فعالیت کارگروه ساماندهی دستفروشان در رشت اشاره کرد و گفت: در کارگروه دستفروشان تصمیم گرفته شده تا محدوده زمانی و مکانی فعالیت برای دستفروشان مشخص باشد و در تلاشیم تا مکان هایی که جاذبه های لازم را به منظور فعالیت دستفروشان دارد را در اختیار آنان قرار دهیم.
  کارگرنیا با تاکید به اینکه امنیت شهروندان بسیار حائز اهمیت است افزود: چند نقطه از پیاده راه فرهنگی رشت برای مجموعه مدیریت شهری رشت خط قرمز است و تمامی محدودیت ها مشخص شده و کارگروه ساماندهی دستفروشان در این باره نظارت کامل دارد.
  وی با اشاره به اینکه مجموعه مدیریت شهری رشت قصد ندارد درآمد یا معیشت فرد یا گروهی را با مشکل مواجه کند بیان کرد: جلسات کارگروه که با حضور مسئولین ذیربط و با نظارت جناب دکتر کیا عاشوری فرماندار محترم برگزار شده، به دنبال حذف دستفروشان نبوده و هدف ارایه راهکارهای مناسب جهت ساماندهی دستفروشان و ایجاد نظم و امنیت و ارامش برای مردم و کسبه می باشد.
  رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه درگیری با نیروهای شهرداری رشت در حین انجام وظیفه قابل قبول نیست افزود: هر جایی که ببینیم حق و حقوقی حتی از دستفروشان هم تضییع شود شورا ورود می کند و باید بپذیریم که رفع این مشکل نیازمند همکاری دو جانبه است .
  جمعی از دستفروشان نیز در این دیدار با قدردانی از واثق کارگرنیا ریاست شورای شهر رشت و با تاکید به اینکه هدفشان انجام فعالیت سالم به منظور تامین معیشت خانواده شان است ، اعلام کردند که نهایت همکاری را به منظور رفع مشکلات و ساماندهی وضع موجود با شهرداری رشت خواهند داشت.
 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی