شما اینجا هستید
اخبار اصلی » برای تغییر جداول رفیوژ میانی یک بلوار ۳۰۰ متری چقدر زمان نیاز است؟ چه بلایی بر سر درختچه های بلوار بوسار آمده؟

در حالیکه در منطقه یک شهر رشت مردم با مشکلاتی چون آبگرفتکی معابر، اختلاف ارتفاع منهول ها در خیابان ها، عدم مناسب سازی پیاده روها و آسفالت نامناسب مواجه بودند در اواسط سال عملیاتی غیرضروری در بلوار بوسار آغاز شد که گفته می شود به دلیل جلوگیری از انحراف خودروها به لاین مقابل بوده است. اما اجرای همین پروژه به قدری طولانی شده است که تولید نوعی بحران اجتماعی کرده است.

 

برای تغییر جداول رفیوژ میانی یک بلوار ۳۰۰ متری چقدر زمان نیاز است؟

در حالیکه ورزشگاه مدرن باشگاه الهلال عربستان در سه ماه به بهره برداری رسیده و یا در کشورهایی مانند چین یک پل روگذر در دو روز می شود؛ تغییر جداول رفیوژ میانی یک بلوار ۳۰۰ متری در بوسار بیش از ۷ ماه طول کشیده است و آن را تبدیل به یک چالش محلی کرده است و سوالی که امروز وجود دارد و یوسف یزدانی مدیر منطقه یک باید به آن پاسخ بگوید این است که برای تغییر جداول رفیوژ میانی یک بلوار ۳۰۰ متری چقدر زمان نیاز است؟

 

گم شدن درختچه های ارزشمند و ۲۵ ساله بلوار بوسار

رفیوژهای میانی بلوار بوسار دارای درختچه هایی با قدمت ۲۵ تا ۳۰ سال بوده اند که متاسفانه پس از آغاز پروژه دیگر اثری از آنها دیده نشد. به گواه اهالی این بلوار، بسیاری از این درختچه ها توسط اهالی محل محافظت شده بودند و گم شدن این درختچه ها تا حد زیادی برای آنها ابهام آمیز است تا جایی که حتی به ادعای یکی از آنها، رد آنها در سایت خرید و فروش دیوار دیده شده است (مستنداتی از این ادعا وجود ندارد و پایگاه تحلیلی خبری شعاع مشرق عینا نقل قول کرده است).

 

نامه اهالی بوسار به رییس شورای شهر رشت

اسفند ماه سال گذشته اهالی پل بوسار طی نامه ای مراتب نارضایتی خود را از روند اجرای پروژه تعویض جداول رفیوژ میانی بلوار بوسار اعلام کردند و خواستار رسیدگی به وضعیت بلوار و برخورد با مسببین شدند اما هنوز پس از گذشت ۲ ماه از این درخواست همچنان این پروژه به صورت استندبای مانده است.

در پایان باید گفت که طولانی شدن پروژه های عمرانی یکی از مهمترین عوامل نارضایتی شهروندان است و ممکن است باعث از بین رفتن اعتماد عمومی و حتی کاهش مشروعیت حاکمیت شود. زمانی که یک طرح در یک منطقه کلید می‌خورد و بعد از مدتی به علت نداشتن اعتبارات و یا هر دلیل دیگری به‌صورت نیمه‌کاره رها می‌شود، تصویر نامناسبی برای شهروندان ایجاد می شود.

 

بدون شک مسائل اینچنینی برای مدیریت شهری رشت بدون هزینه نخواهد بود و به تدریج باعث از بین رفتن اعتماد عمومی می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی