شما اینجا هستید
اجتماعی » ارزیابی ۲۵ قلم از محصولات کشاورزی سطح عرضه گیلان

مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه از ارزیابی ۲۵  قلم از محصولات کشاورزی سطح عرضه استان گیلان خبر داد.
 مهندس علیرضا نجفی در ادامه تصریح کرد؛  از آفت کش ها و حاصلخیز کننده ها در تولید محصولات کشاورزی به منظور افزایش حجم و کیفیت تولید محصولات  استفاده می شود و احتمال استفاده بی رویه و نادرست از این نهاده ها وجود دارد، به همین علت کنترل پسماند ، بقایای سموم و کودهای کشاورزی در محصولات زراعی و باغی ضروری می باشد.
وی افزود ؛ در این راستا پیرو اجرای برنامه ملی پایش باقیمانده آفت‌کش‌ها، میزان فلزات سنگین و نیترات در محصولات کشاورزی در سال ۱۴۰۳، کارشناسان اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی از ۲۵ قلم از محصولات کشاورزی در سطح عرضه نمونه برداری و به منظور بررسی وضعیت باقیمانده سموم ، میزان فلزات سنگین و نیترات به آزمایشگاه کنترل کیفی ارسال می شوند.
وی در خاتمه افزود: پایش محصولات کشاورزی براساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو  از سال ۱۳۹۳ تاکنون جهت بررسی وضعیت محصولات کشاورزی عرضه شده در استان توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه  انجام می شود و نتایج حاصل به منظور بهره برداری به ارگان های ذیربط ارسال می شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی