شما اینجا هستید
اخبار اصلی » نسیم شمالی اولین برنامه تلویزیونی مشترک استان های شمالی کشور/ تاکید بر اشتراکات فرهنگی و معرفی آداب و رسوم و فرهنگ غنی استان های شمالی از مهمترین اهداف نسیم شمالی است

نسیم شمالی عنوان برنامه جدیدی است که به تازگی پخش آن بطور همزمان سه شبکه شمالی کشور (گیلان، مازندران و گلستان) آغاز شده است.

برنامه تلوزیونی نسیم شمالی با تکیه بر اشتراکات فرهنگی این سه استان شمالی سعی در معرفی آداب و رسوم و فرهنگ های غنی استان های شمالی کشور دارد. این برنامه در گیلان به تهیه کنندگی ابوذر باقر سلیمی و اجرای مریم جهانی هر جمعه ساعت ده بطور زنده پخش می شود.
ابوذر باقر سلیمی تهیه کننده این برنامه در گفتگوی کوتاهی در خصوص این برنامه گفت: ایده شکل گیری این برنامه از صداوسیمای مرکز مازندران بود که جرقه شکل گیری آن از یک برنامه زنده مشترکی که بین استان گیلان و مازندران بود شکل گرفت.

با توجه به اشتراکات فرهنگی و قومیتی که به واسطه موقعیت جغرافیایی بین استان های شمالی وجود دارد این برنامه آغاز شد. این پیشنهاد هم با استقبال خوبی از سوی مدیران صداوسیمای استان های گیلان و گلستان مواجه شد و تصمیم به ساخت برنامه مشترک نسیم شمالی گرفته شد.


وی در خصوص زمان پخش این برنامه نیز گفت: نسیم شمالی هر جمعه ساعت ده بطور همزمان از شبکه های باران، مازندران و گلستان پخش می شود و ضبط آن به نوبت در این سه استان انجام می شود. زمان این برنامه ۱۲۰ دقیقه است که ۶۰ دقیقه آن متعلق به میزبان است و باقی زمان برنامه بین دو استان تقسیم می‌شود که مجریان هر استان به همراه بخش هایی که در نظر گرفته شده اجرا می کنند.


باقر سلیمی راجع به بخش های این برنامه گفت: معرفی بازی های محلی، اماکن دیدنی، آداب و رسوم، مشاهیر هر استان و… از جمله بخش های نسیم شمالی است. این نوع برنامه برای اولین بار در کشور ساخته می شود و اتفاق جدیدی است. همچنین از طرف معاون استان های سازمان صداوسیما این ایده با استقبال مواجه شده و به سایر استان هایی که با هم قرابت فرهنگی دارند پیشنهاد شده که این تجربه خوب را انجام دهند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی