شما اینجا هستید
اجتماعی » “مامور شهرداری روزت مبارک”

به مناسبت روزکارگر مریم فهمیده مسئول ناحیه ۲ شهرداری منطقه ۳ رشت همراه با پیام تبریک، دلنوشته ای به همکاران شریف و پرتلاش شهرداری تقدیم کرد.

“مامورشهرداری روزت مبارک”

امروز برای تو کارگر سدمعبر شهرداری مینویسم، تو که فراموش شده این آب و خاکی، تو که هر روز برای رزق و روزی خانواده ات و سیمای شهرت در سطح خیابان قدم میزنی تا عابر پیاده راحت بتواند بگذرد و قدم بزند. تو که زیبای سیمای شهرت را به زیبای سیمای چهره ات ترجیح دادی.

تو آدم سیاه این شهر شدی تا شهرت شهره افاق شود. هر روز تو را بد نشان داده اند اما من دانستم تو بد شدی تا بدیهای شهرت دیده نشود یکسالی هست که با تو و غم هایت آشنا شدم. تو حرف خوردی و من بزرگ شدم تو حرف مرا شنیدی و هر آنچه را گفتم با عشق به کار و مردم شهرت انجام دادی، هر روز دیدمت در کف خیابان چگونه کار کردی. نظم و انضباط شهری را تو به من آموختی، دیدم نان شبت کم بود اما شرافتت بیشتر از نان شبت بود. معلم کلاس درس من در معرفت و مرام شدی.

با او راه امدی اما او تو و مهربانیت را نادیده گرفت او برای کسب روزی خودش به تو انگ دروغ چسباند شیشه اتاقت شکست اما کسی شکستن صدای دلت را نشنید او از روی خشم با تو انچه نباید می کرد کرد، اما ندانست تو کارگر شهرداری سه ماه است حقوق نگرفتی و با سیلی صورتت را سرخ نگه داشتی او ندید تو از جنس ادمی، مظلومیت خود را دید اما مظلومیت تو را نادیده گرفت من امروز برایت مینویسم که دیدم چگونه به خاطر ماهیت شغلیت به خاطر روزی حلالت به خاطر انجام وظیفه ات همیشه نادیده شدی. من دیدمت، زحماتت را، تلاشت را، به خاطر یکسالی که کنارتان بودم و پاس تمامی زحماتتان از یکایک شما سپاسگزارم.

 

یادداشت: مریم فهمیده مسئول ناحیه ۲ شهرداری منطقه ۳ رشت

 

شعاع مشرق: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی