شما اینجا هستید
اخبار اصلی » مدیریت تروما یکی از نشانه‌های توسعه یافتگی کشورهاست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: مدیریت تروما در هر کشور یکی از نشانه‌های توسعه یافتگی است. سیستم تروما یک نظام یکپارچه هماهنگ بین سازمان هاست.

دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک در شصت و ششمین جلسه شورای راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن تبریک پیشاپیش هفته سلامت خواستار توجه بیشتر مسئولان به طرح اجتماعی شدن مقوله سلامت در این ایام شد.

وی با اشاره به برنامه‌های تبیین شده حوزه سلامت در این هفته، تصریح کرد: انضباط مالی،توسعه و توانمند سازی منابع انسانی و استفاده از پتانسیل خیرین سلامت، از زیر ساخت‌های لازم برای ارتقاء برند و توسعه فعالیت‌های بین المللی دانشگاه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه، برای ارتقای دانشگاه و تحقق چشم انداز دانشگاه باید نگاهی به دانشگاه‌های بزرگ دنیا بیاندازیم، خاطرنشان کرد: برای مطرح شدن در برنامه دانشگاه نسل سوم، باید در دو حیطه بین‌المللی سازی و برندسازی گام برداریم که در این زمینه، مجتمع فن‌آوری‌های پیشرفته در دانشگاه از سال ۹۶ راه اندازی شد.

یوسف‌زاده چابک با اشاره به استقرار پایلوت سیستم تروما در گیلان و اهمیت اجرای این طرح در ارتقای همه جانبه سلامت مردم، همکاری موثر بین سازمان‌ها را مهمترین عامل تاثیرگذار در اجرایی کردن طرح تروما دانست و یادآور شد: در واقع مدیریت تروما در هر کشور یکی از نشانه‌های توسعه یافتگی است. سیستم تروما یک نظام یکپارچه هماهنگ بین سازمان هاست.

ساماندهی و اجرایی نمودن تروما، تدوین و تالیف محتوی آموزش‌های عمومی و تخصصی، عملیاتی نمودن برنامه ارتقای کیفیت مراقبت تروما و انجام اقدامات مداخله‌ای در چهارشنبه سوری و حوادث نوروز، از جمله اقدامات اجرای سیستم تروما در گیلان است. همچنین اجرایی نمودن سامانه ثبت تروما، اجرایی نمودن سامانه ثبت سوختگی چهارشنبه سوری، اخذ موافقت قطعی برای ثبت غرق شدگی، فعال شدن بانک اطلاعات بیمارستانی، هلال احمر، اورژانس ۱۱۵، تصادفات شهری و درون شهری در حال حاضر نیز به مرحله اجرا رسیده است.

ارائه گزارش عملکرد پروژه گیاهان دارویی و آینده نگری مرجعیت علمی از دیگر مباحث مطروحه در این جلسه بود.

ایسنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی