شما اینجا هستید
اخبار اصلی » ضرورت بازاریابی برای صادرات کالای ایرانی/ رابطه مستقیم کیفیت با خرید کالای ایرانی

کارشناس اقتصادی، بازاریابی برای صادرات کالای ایرانی را یکی از راهکارهای حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد و گفت: ارتقا کیفیت کالاهای ایرانی در حمایت از تولیدکننده داخلی و کالای ایرانی موثر است.

 

محمدجواد اخوی زادگان، کارشناس و فعال اقتصادی گفت: در حمایت از کالای ایرانی، مردم و مسئولان همه باید در کنار هم وارد میدان عمل شوند.

وی با بیان اینکه خرید کالای ایرانی و استفاده از تولیدات و محصولات داخلی بخشی از پروژه حمایت از کالای ایرانی محسوب می شود، خاطرنشان کرد: حمایت از تولید کننده ایرانی توسط دولت و نهادهای ذی صلاح مولفه دیگری است که باید مورد توجه قرار دهیم.

اخوی زادگان، کاهش هزینه تولید، افزایش و اعمال قوانین حمایتی از تولیدکنندگان داخلی را از دیگر راهکارهای حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد و افزود: زمانی که تولیدکننده بتواند از عهده هزینه های تولید برآید، می تواند تعداد افراد بیشتری را به کار گیرد و با این رویکرد اشتغالزایی نیز افزایش می یابد.

این فعال اقتصادی تصریح کرد: جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق و اعمال قوانین سخت گیرانه برای مبارزه با قاچاق کالا نیز در حمایت از تولیدکننده داخلی موثر خواهد بود و به بهبهود جایگاه محصولات ایرانی کمک می کند.

اخوی زادگان با بیان اینکه برای حمایت از کالای ایرانی باید حمایت از تولیدکننده داخلی را در اولویت قرار دهیم، اظهارداشت: زمانیکه مردم به کیفیت محصولات داخلی اعتماد کنند برای خرید کالای ایرانی ترغیب و تشویق می شوند.

کارشناس اقتصادی، ایجاد بازار خارجی را از دیگر راهکارهای حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد و افزود: ایجاد بازار برای کالاهای ایرانی به ویژه در منطقه، زمینه سازی و ارائه اقدامات حمایتی صادرات کالاهای ایرانی نیز می تواند به رونق بازار فروش و حمایت از کالای ایرانی کمک کند.

اخوی زادگان با بیان اینکه در حمایت از کالای ایرانی نباید صرفا به خرید کالا از سوی مردم اکتفا کنیم، تصریح کرد: به روز کردن تکنولوژی تولید، ارتقا کیفیت زیرساخت های تولید، توجه به کیفیت کالاهای تولیدی و بسیاری مسائل دیگر در حمایت از کالای ایرانی دخیل هستند.

 

شبستان

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی